תערוכות ואירועים

ا-ب (א-ב)

סדרת הרצאות, סדנאות ומפגשים העוסקת באספקטים שונים של עיצוב גרפי בערבית, עברית ואנגלית. עיצוב תלת שפתי הוא מקרה ייחודי למדינת ישראל אשר מהווה אתגר למעצבים ואנשי רוח המעונינים להפיץ את משנתם בשלוש השפות. הסדרה מבקשת להעלות את מודעות הקהל המקצועי, כמו גם הקהל הרחב, לאתגרים העומדים בפני מעצבים,תוך ניהול שיח אודות דילמות עיצוביות, חברתיות ותרבותיות. אוצר הסדרה חנא קובטי, יחד עם המעצבים הפלסטינים נואל עראפת, חמודי ג׳נאם, סיקו טאטור ואורחים נוספים יערכו במהלך השבוע חמישה מפגשים: הצגת המדריך המודפס ״עצות למעצב הישראלי״ המתמקד בשפה ובטיפוגרפיה ערבית, סקירה של כרזות פלסטיניות, עיצוב פלסטיני עכשווי שבין חיפה לרמאללה ועוד.

אוצר : חנא קובטי

מעצבים : נואל ערפאת, חמודי גנאם, סיקו טאטור וטל גולד, חנא קובטי

מנחת פנל : ז'נאן בסול

بوبا/كیكي Bouba/kiki – הרצאה וסדנא

כמות הפונטים בערבית כמעט אינו סופי ובכל רגע נתון מעצבים מייצרים פונטים חדשים כמענה לצריכה הגדולה לכמות המשתמשים הרב בעולם הערבי. הסדנא תחשוף בפני המעצב הישראלי את מאגרי הפונטים בעולם הערבי, הבדלים מהותיים בין הפונטים, התייחסות גיאוגרפית ופוליטית לכל פונט ובנוסף הסבר קצר אודות הקליגרפיה הערבית.

מעצבים:

סיקו טאטור וטל גולד

משך הסדנא – שעתיים. משך ההרצאה – שעה.

צפון-דרום شمال-جنوب – הרצאה

בשנים האחרונות מתפתחת סצנת אמנות ועיצוב בחיפה ובמקביל ברמאללה. בתור יליד חיפה ויוצר בעיר חמודי גנאם יתן סקירה רחבה לסצנה שמתפתחת בחיפה ודוגמאות בולטות מהסצינה המקבילה בראמאללה.

אורחים פאנל : סנא גמאליה, עאדל עודה, מוחמד טאטור, טל גולד.

מנחת פאנל : ז׳נאן בסול

עיצוב תלת-שפתי – הרצאה

ההרצאה תעסוק במושג ״שפה״ ותבחן אותו דרך פריסה רוחבית לגבי הימצאות השפות – ערבית, עברית ואנגלית במרחב הציבורי. לאחר בדיקה זו ההרצאה תציב את ההתמודדות של המעצב מול שפה המופיעה כטקסט/דימוי על גבי פורמט, בין אם זו שפה אחת (בשפת האם), שתי שפות ומעלה. על המסר, המשמעות, הרעיון, הביצוע, החשיבות, הקריאות, התפקוד, ההתמודדות, המורכבות וההקשר הגלוי והנסתר בין עבודות עיצוב שונות בתחומים מגוונים במרחב התקשורת החזותית המקומית בימים אלו.

אורחים פאנל : תמר בן דין, נואל ערפאת, יאסר אבו ערישה, אסמא אגבאריה

מנחת פאנל : ז'נאן בסול

 

هات نفس האת נפאס – הרצאה פרפורמטיבית

המעצב חמודי גנאם יציג את ההיסטוריה של עיצוב הכרזות בפלסטין תוך שהוא מציג עבודות (מינפלציות) שהוא עצמו יוצר על כרזות אלה וכן יעצב כרזה במהלך הפרפורמנס.

עצות למעצב הישראלי – הרצאה וסדנא

הסדנא תתחיל בהסבר אודות השימוש בשפה הערבית וחוקים כללים המתייחסים אליה. (הבנת המבנה הבסיסי של האותיות החיבור בניהם והרכבת משפטים). בהמשך יחשף המדריך המודפס ״עצות למעצב הישראלי מהמעצב הערבי״.