תערוכות ואירועים

פביליון – ממזרח שמש

מרחב זמן פואטי המגיב לתנועת קרני השמש, הפביליון ״ממזרח שמש״ מתפקד כמכניזם של סאונד, תאורה, תנועה ופעולה המאתגר את תפיסת המזרח של המבקרים בו: האם האור שונה בין שני הקטבים? מה קורה לצליל בתנועה שבין מזרח ומערב? היכן מתחיל המזרח והיכן הוא מסתיים?

בדומה לשושנת הרוחות, הוא נפרש בין מזרח למערב, בין צפון לדרום, מרחף כדיסקית דקיקה מעל טראסות חצר בית הנסן. בגגו נפער עיגול החושף את שמי ירושלים, קירותיו השקופים למחצה נעים מזרחה ומאפשרים ליצור חלל מוגדר לשהות, או להיפתח ולחשוף את נופי הגן.

אל מול חלקיה השונים של היממה הפביליון פועל. בכל שעה פעימות סאונד מעגליות מערבלות צלילים וסולמות ממזרח ומערב; ברצף שבין שקיעה וזריחה, התאורה במרחב נעה בין טבעי למלאכותי; בשעות אחר הצהריים טקס תה בדיוני-השתתפותי יזמין את המבקרים להתארח; ובלילה קירות הפביליון נפתחים והוא הופך במה לפרפורמנס מדי ג׳יי סט ב360 מעלות, דרך ראפרים ממזרח ירושלים ועד מחול המותח ומכווץ את הגבול שבין המזרח למערב.

יוצרים: דניאל זרחי, לילך שטיאט, דפנה קרון
אמן סאונד: אלון פרץ, מפיק תוכן: דורון גליה

אירועים נוספים שמתקיימים בפביליון:
הכוריאוגרפית שירה אביתר, שם עולה בסצנת המחול הבינלאומית, חברה לרקדן אביתר סעיד לעבודה המתפרשת על פני זמן לילה, יוצאת ונכנסת מהמרחב, מזמינה את הקהל לראות באור חדש את זהויותיו השונות של הגוף המחולל.
מופע של ראפרים ממזרח ירושלים: Saz , Muzi Raps, Raed Bassam,Adnan Ahmad ודי ג׳יי RAMZY Al SpinozA שיעלה בסט מוסיקה עכשווית על טהרת השפה הערבית.

 

TEA TIME

בכל יום בשעות אחר הצהריים מתרחש טקס תה בדיוני-השתתפותי. בקבוצות קטנות, הקהל מוזמן לפתוח את ערכות טקס התה DIY ולהתחיל. ממזרח וממערב, דרך מסורות מומצאות או עתיקות, הותכו זה לזה טקסי תה והפכו לטקס התה של הפביליון. מנהג משותף וחדש שמזמין את הקהל לחלוק רגע משותף שנגמר בעוגיה.

בטקס התה בשבת אחה״צ ישתתף אורח שבוע העיצוב בן צ׳יו, מנהל שבוע העיצוב בטאיוואן בטקס תה טאיווני.

מופע סיום של מקהלת גיא בן הינום
במחזור שירים הבנוי כטקס טרנספורמטיבי עכשווי, על קו הגבול שבין שקיעה לזריחה, בין הדתי, הפוליטי והסוראליסטי, מקהלת גיא בן הינום תנעל את שבוע הפעילות של הפביליון.
חברים במקהלה: נעם אחדות / אלי אוריין / לילה בטרמן / רות דנון / אלה דניאל / גדעון לוי / קטרין לסקו / לירון משולם / אמיר מאיר / דור מגן / תמרה נשרי / אילנה סניטמן / נתן סקופ / נועם ענבר / עדו עקוב / עמית פישביין / פיי שפירו / מיכל תמרי