תערוכות ואירועים

אירועים נוספים בבר "הדיר"

בר ״הדיר״ של משק עפאיים בחצר בית הנסן יפעל בכל יום עד השעות הקטנות של הלילה. בכל ערב יתקיימו אירועים באוירה קייצית ומשוחררת:

 

הקרנת הסרט ״לבנטינית״
היא חיה בקהיר, פריז וניו יורק, אבל נפטרה בבית אבות בגבעתיים. היא הייתה נערצת ויפהפייה, אבל מעטים הכירו אותה בחייה ועוד פחות לאחר מותה. היא הייתה הראשונה לכתוב על לבנטיניות ועל זהות מזרחית, כפי שאיש לא כתב, ורק מעט מכתביה תורגם. הבמאי רפאל בלולו יוצא למסע בישראל ובצרפת בעקבותיה של ההוגה והסופרת הלבנטינית ז'קלין כהנוב. באמצעות מפגש עם חברותיה הקשישות ואינטלקטואלים מובילים בשיח המזרחי בישראל, הוא משרטט לא רק את דיוקנה של היוצרת המרשימה הזו, אלא גם עוקב ומגלה מה קרה ללבנטיניות הישראלית כאופציה תרבותית של כבוד וגאווה. הסרט ה-14 במיזם "העברים”.
50 דק׳. עברית אנגלית וצרפתית. כתוביות בעברית ואנגלית.

 

האם ירושלים היא במזרח או במערב? מפגש עם יוצרי ״מדינת ירושלים״
״מדינת ירושלים״ שואפת להמציא מחדש מדיה מקומית. בעקבות עבודת הוידיאו לשבוע העיצוב מזמינה ״מדינת ירושלים״ את הקהל לערב של הקרנות כתבות וידיאו ודיון סביב השאלה: האם ירושלים במזרח או במערב?
בהשתתפות: אור דרורי, תומר זמורה, איינלם מנגסטו, נתן אודנהיימר ואורחים נוספים.

 

לפאתי מזרח – יוזמות תכנון במזרח ירושלים
המפגש במסגרת סדרת ההרצאות 20:20:20 שלושה מרצים ביוזמת התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל והמרכז לעיצוב אורבני ירושלים. פתיחה – אדר' סלמה ארד, התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל.
מרצים:
-עפר גרידינגר, מנהל אגף תכנון העיר, עיריית ירושלים ויערה איסר, מנהלת תחום תכנון ופיתוח תשתיות במזרח ירושלים, משרד ירושלים | מתחמי תעסוקה במזרח העיר.
-אדר' יערה רוזנר מנור, הקליניקה האורבנית האוניברסיטה העברית בירושלים | בניית אמון כבסיס לתכנון במזרח ירושלים.
-אוריאל אלבז, ראש אגף משאבי חינוך, עיריית ירושלים | בינוי כיתות לימוד במזרח העיר.
דיון בהשתתפות הקהל/ מנחה אדר' סלמה ארד, התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל.

 

הגמל המעופף ודימויים אחרים
מחשבות על עיצוב ספקולטיבי-היסטורי – במפגש בין אוצרי התערוכה, הדס זמר בן-ארי וגלעד רייך, לבין האמנית והארכיבאית ליאוני שיין וההיסטוריון ד"ר און ברק, נשאל כיצד שימש העיצוב כאמצעי דרכו התנסחו תפיסות "מערביות" מול "מזרחיות" ונתבונן ביחד בדימויים מהתקופה שבה יצור כלאיים כמו הגמל המעופף היה יכול להתקיים.

* לפרטים נוספים והרשמה נא לפנות לתכנית האירועים