אירועים

שבוע העיצוב ירושלים

מקומות

סיורים ספקולטיביים בירושלים העתידית

אירועים נוספים / / 8.6-15.6

סיורים קוליים דרך רחובותיה העתידיים של ירושלים. כותבות וכותבים שונים הוזמנו להוביל סיורים שונים, כל אחת ואחד מהם ב- ״ירושלים הספקולטיבית״ שלו. כל סיור כולל מספר מוקדי תיירות בעיר העתידית. במסגרת הפיילוט של הפרויקט שיושק בשבוע העיצוב, הסיורים זמינים להאזנה דרך אפליקציית תיירות סטנדרטית. בכדי לגלות כל אחד מהתרחישים העתידיים, נדרשים המבקרים להגיע פיזית לכל מוקד תיירותי עתידי. רק אז יתגלה העתיד לאזניהם וייחשף הנרטיב הספקולטיבי הייחודי שלו. בכך, הצועדים ברחובות ״ירושלים של מטה״, מרכיבים מעין פאזל רב ממדי של אפשריות העתיד של העיר.

כל סיור מציע מבט לעתיד אחר, בין אם מלהיב או מבהיל או שניהם גם יחד: כיצד נפרד מארק צוקרברג הקשיש מירושלים לפני נטישתו אל המאדים; האם יש לחלק את ירושלים לעיר עילית ועיר תת קרקעית? כיצד תראה תקופת המנדט השני? האם הגאולה באמת שווה את זה? ועוד…

 

"תיירות ספקולטיבית" מציעה להצית מחדש את הדמיון הפוליטי שלנו. במקום להתחפר בעבר או לשקוע בהווה, להרים את מבטנו מהרחובות, מהאדמה, לעבר האופק, לעתיד, ל-50 השנים הבאות של ירושלים.

הורידו את האפליקציה TalesAndTours.com וצאו בעזרתה לסיורים קוליים של תיירות ספקולטיבית בירושלים של העתיד.

 

אודות מושון זר-אביב

נולד 1976, ישראל. מעצב, מרצה ואקטיביסט מדיה הפועל בניו-יורק ובתל-אביב. הוא מייסד שותף של סטודיו שועל לעיצוב ועומד מאחורי מספר יוזמות שיתופיות המפגישות עיצוב, פוליטיקה ורשתות. מושון הוא עמית של כבוד במרכז האמנות והטכנולוגיה Eyebeam בניו יורק ומרצה בכיר בשנקר.

אודות שלו מורן

נולד 1985, ישראל. מעצב, מרצה ואוצר מתל-אביב. הוא מנהל תכנית המשחקים של פסטיבל פרינט סקרין בחולון. בעבודותיו הוא חוקר את נקודת המפגש בין משחקים דיגיטליים ופרקטיקות העיצוב שלהם לבין תחומי מדיה ותרבות אחרים – כמו תיאטרון ומחול, מיצב ומיצג, ספרות ושירה.

מפגש עם יוצרי הפרויקט

18:00
סרטים הרצאות סדנאות / בית הנסן / 11.6 18:00
סיורים ספקולטיביים בירושלים העתידית

מפגש עם יוצרי הפרויקט מושון זר אביב ושלו מורן.
במהלך המפגש יספרו מושון ושלו על תהליך העבודה על הפרויקט, העבודה עם הכותבים וחשיפה של תוצרי העבודה המשותפת.
לאחר המפגש בשעה 19:00 נצא לסיור משותף באתרי הסיפורים בשכונה.

מספר המקומות מוגבל.

להרשמה לחצו כאן